Sobota 01. září 2018  17:00 hodin  stadion Trutnov

Výsledek: 2 : 2 (0 : 1) na penalty 5 : 4

Branky: 62. a 81. J. Matějka – 08. J. Štajner, 88. D. Nulíček

Trutnov : J. Šťastný – J. Turner, D. Kovář, M. Macek, M. Mařas (69. P. Brejcha), P. Zieris, V. Dvořák, O. Tobiaš, P. Holubec, J. Zezula, J. Matějka

Rozhodčí: A. Jansa – J. Dujsík, R. Hájek

Delegát FA: J. Koňák

ŽK: 1 : 1
ČK: 0 : 0

Diváků: 165

Jeden bod za remízu 2:2 po devadesáti minutách a druhý bod díky vítězství v penaltovém rozstřelu. Fotbalisté Trutnova v sobotu doma narazili na Mšeno a odehráli s ním velmi povedenou partii. Jako první tým v sezoně dokázali Severočechy obrat o body. Byli přitom i kousek od vítězství, protože hosté vyrovnávali až v 88. minutě. „Takový výkon jsme dlouho nepředvedli,“ chválil mužstvo trenér Miloš Dvořák.

Trutnov se v utkání musel obejít bez obránce Makovského, který je na dovolené, a tak poprvé v sezoně dostal šanci v základní sestavě Macek.

Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří se v 8. minutě ujali vedení. Po rohovém kopu si míč ve vápně našel exligista Štajner a uklidil ho z první do sítě – 1:0. Domácí na vyrovnání čekali až do 62. minuty, kdy hostující obránci zapomněli mezi sebou Matějku, který svou pozici okamžitě využil k úniku a vybíhajícího gólmana přelstil technickým zakončením – 1:1.

Bývalý mládežnický reprezentant byl střelcem i druhé trutnovské branky. Brejcha u postranní čáry v rohu hřiště udržel míč proti přesile, poslal ho do vápna, kde balón Holubec a Zezula rychle posunuli až k Matějkovi a tomu už jen stačilo trefit prázdnou bránu – 2:1. To zbývalo do konce utkání nějakých deset minut.

Vítězství však domácí neudrželi. V 88. minutě hosté na půlce rozehráli standardní situace, přišel centr do vápna, první střela skončila na břevně, od kterého se míč odrazil tak, že Nulíček ho hlavou doklepl za bezmocného Šťastného – 2:2. A tak se šlo do penalt.

Před týdnem v Kratonohách tři trutnovští hráči v rozstřelu neuspěli. Tentokrát ale byli úspěšní všichni – Zieris, Holubec, Tobiáš, Kovář a jako poslední šel hrdina zápasu Matějka. Hosté neproměnili jednu penaltu. Hned tu první, když Houser trefil tyč.

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov:

Z naší strany to bylo povedené utkání a troufnu si říct, že takový výkon, jsme už dlouho nepředvedli. I když jsme brzo prohrávali, nezanechalo to na nás žádné stopy a od té doby jsme v souboji s prvním mužstvem tabulky byli víc na balónu, snažili jsme se hrát, bojovali a dařilo se nám i fotbalově. Vyrovnání bylo zasloužené, dostali jsme se pak i do vedení, ale bohužel jsme to neudrželi. Hosté vsadili všechno na útok a takovým šťastným gólem vyrovnali. Mšeno má mužstvo, které nám vyhovovalo, protože se od začátku do konce snažilo hrát kombinační fotbal. Pořád se hrálo nahoru a dolu. Fotbal se musel líbit.

Zdroj článku: Trutnovinky.cz
Autor článku: Michal Bogáň