FK Mostek – MFK Trutnov C

Výsledek: 0 : 1 (0 : 0)

Branka: 62. Chvalina

Trutnov: Tichý – Chvalina (70. Teichmann), Drtina, Kárník, J. Zákravský – Rada, Jirka, Skalický, Jankovič (80. P. Zákravský) – Starzyk (46. Vomočil), M. Zákravský

Rozhodčí: Petrů

ŽK: 4 : 4

diváků: 50. .

Hodnocení realizačního týmu:

Céčko zajíždělo na sobotní utkání do horkého Lebedova, pro nezasvěcené Mostku. Samo utkání moc krásy nepobralo a bojovalo se především mezi vápny s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku snad stojí cca 10 min, kdy trenér domácích pan Lebeda rozjíždí svoji šou, začíná se zahřívat a pokřikovat tu po svých hráčích, tu po našich a především po rozhodčích, zatím bez větší odezvy. Nezajímavá hra plynula a my jsme nebyli schopni něco na většinou statické domácí hráče vymyslet. Chyběl pohyb, přesná přihrávka a když už jsme se dostali na dostřel domácí branky, zkoušeli jsme naivní narážečky středem přehuštěné obrany Mostku. Přeci jenom jsme měli více ze hry a vypadalo to, že bychom mohli vstřelit gól. S naší narůstající převahou se úměrně navyšovalo i nedůstojné chování pana Lebedy. Poločas skončil nakonec bez branek. V kabině jsme po hráčích požadovali kromě výrazného zlepšení hry i naprostou kázeň, jak vůči rozhodčímu, tak hlavně, vůči trenérovi domácích, který své představení nadále ve druhém poločase gradoval.

Také druhá polovina utkání moc pohledná nebyla a bylo stále jasnější, že pokud dá někdo gól, tak zřejmě vyhraje. Což se nakonec podařilo nám, kdy spíše hokejové nahození Rady proklouzlo brankáři domácích pod tělem a důrazný Chvalina doklepl míč z brankové čáry do brány Mostku. Takže vybojované tři body si nakonec odvážíme my, které jsou výsledkem uhlídání jediného nadprůměrného hráče domácích Lashchuka a udržení disciplíny, kromě jediného případu, kdy náš hráč zato obdržel oprávněně žlutou kartu.

Slovo trenéra Milana Kuldy: Na závěr si neodpustím, abych se nevyjádřil k předváděné tragikomedii v podání, snad v civilu ctihodného občana pana Lebedy. Buď to je jeho strategie, když nechodí v Mostku diváci, tak se aspoň on snaží svým neustálým řvaním na všechny – rozhodčí, hráče, realizační tým soupeřů vytvořit psychický tlak a domoci se chyb výše uvedených nebo se skutečně písknutím do píšťalky na 90 minut mění jeho charakter na sprostý, arogantní až hulvátský. Pan Lebeda je při utkáních nezvladatelný a divím se, že při tak často se opakujících prohřešcích, nedostane od zodpovědných fotbalových orgánů exemplární trest, protože nějaké jednozápasové stopky a pár stovek pokuty je ve srovnání s tím jakou ostudu jeho chování dělá nejen mostecké fotbalu, ale i minimálně celookresovému jsou směšné. Jeden příklad ze sobotního utkání: Po nějaké situaci, která nebyla posouzena k jeho libosti, tam na celé hřiště řval „tak mu ukopni hlavu“, což je popsáno i v zápise o utkání, kdy byl pan Lebeda jako už nesčetněkrát vykázán z lavičky. Jsem velmi rád, že jsem se po celé utkání udržel a nesnížil se na jakékoliv reakce k jeho „příkladnému“ chování.

Zanechat odpověď.