Češi postoupili na finálový turnaj!

Čeští zástupci v Regions´ Cupu slaví postup na finálový turnaj. V přímém souboji dvou neporažených týmů o postup remizoval KFS Hradec Králové s maďarským West Region 0:0, což mu zaručilo výhru v kvalifikační skupině 7 a postup na finálový turnaj.

Svěřenci trenéra Dvořáka v předchozích dvou zápasech neinkasovali a pevná obrana se ukázala jako základní recept na postup i v rozhodujícím duelu proti Maďarsku.

Na hřišti se jiskřilo od prvních minut, čeští hráči dostali celkem šest žlutých karet, hned dvě pak viděl Podolník, pro kterého tak utkání skončilo v 65. minutě. I v tomto ohledu ale soupeř nezaostával a po vyloučení Honyáka se tak posledních pár minut dohrávalo o deseti.

Na střely Královéhradečtí vyhráli 10:9 (3:3 střely na bránu), důležitější ale byla závěrečná bezbranková remíza. Ve prospěch Východočechů totiž v tabulce při shodném sedmibodovém zisku s Maďary rozhodovalo skóre a fakt, že svěřenci trenéra Dvořáka ve třech zápasech ani jednou na domácí půdě neinkasovali.

KFS Hradec Králové (CZE) – West Region (HUN)

Výsledek: 0 : 0

ŽK: 36. Turner, 38. Podolník, 60. Tobiáš, 79. Kejzlar, 90+4. Šťastný – 33. Horváth, 54. Vojnisek, 60. Kiss, 75. Vörös
ČK: 65. Podolník – 87. Honyák.

Sestava KFS Hradec Králové: Šťastný – Tobiáš, Kovář, Holub (C), Turner – Moravec, Tauchman (70. Holec), Podolník, Brejcha (87. Hlava), Zezula – Kejzlar (90+6. Holubec)

Trenér: Miloš Dvořák.

Fotogalerie ze zápasu: ZDE   (+ Fotogalerie ze zápasu Bosna a Hercegovina 0 – 4 Česká Republika)
Videosestřih ze zápasu: ZDE   (+ Videosestřih ze zápasu Bosna a Hercegovina 0 – 4 Česká Republika)

Soupiska pro kvalifikační skupinu: Šťastný Jan – MFK Trutnov, Tobiáš Ondřej – MFK Trutnov, Zezula Josef – MFK Trutnov, Kejzlar Martin – MFK Trutnov, Holubec Petr – MFK Trutnov, Turner Jiří – MFK Trutnov, Kovář Dominik –  MFK Trutnov, Brejcha Patrik – MFK Trutnov, Vaníček Jakub – TJ Dvůr Králové n. L., Tauchman Zdeněk – TJ Dvůr Králové n. L., Podolník Jiří – TJ Dvůr Králové n. L., Vitebský David – TJ Dvůr Králové n. L., Malý Martin – FK Náchod, Brich Marek – FK Náchod, Moravec Michael – FK Náchod, Lukáš Hlava – FK Náchod, Holub Jan – FK Jaroměř, Holec Martin – RMSK Cidlina Nový Bydžov

Vedoucí mužstva: Jakub Matějka
Trenér: Miloš Dvořák
Asistent trenéra: Jan Míl
Trenér brankářů: Petr Kobos
Masér: Karel Nývlt
Lékař: MUDr. Naser Bugfifa