FK Mladá Boleslav – MFK Trutnov

Výsledek: 3 : 8 (1:4; 0:2; 2:2)

Dnešní utkání v Mladé Boleslavi nám až na závěrečných deset minut první třetiny vyšlo. Výkon, který se blížil momentálnímu maximu každého z hráčů, nám umožnil odehrát 80 minut vyrovnanou partii s jedním z TOP týmů v lize.

Úvod se nám povedl nadmíru. Ve 4. minutě zakončil Ondra Pavlík akci vedenou po pravé straně a míč k překvapení všech skončil v síti. I nadále odoláváme útokům domácích a hrozíme rychlými kontry. Až v desáté minutě prošla za záda Tomáše Okrouhlického tvrdá střela k tyči na chviličku nedoustoupeného madoboleslavského kapitána. Od dvacáté minuty nepochopitelně vadneme a soupeř toho nekompromisně využívá postupně ve 22., 28. a 29. minutě. To degraduje tuto třetinu, přestože celých dvacet minut vůbec nebylo špatných. (1:4)

Druhé třetině předchází moje důrazné upozornění, že bez pohybu a odvahy podržet míč se tady hrát nedá. Všichni chceme ukázat, že fotbal hrát umíme. Což se nám opravdu daří a až do konce utkání jsme favoritovi vyrovnaným soupeřem. Kde nestačíme technicky, nasadíme srdce. Kde nestačíme rychlostně, nasadíme chytrost a bojovnost. Oba góly jsme ve druhé části dostali shodně z brejku. Škoda třech neproměněných šancí. Ale i v zakončování vidím progres. Převažuje už snaha akci inteligentně zakončovat, nikoliv vypálit co největší ránu kamkoliv směrem k bráně (a trefovat gólmana ;-)). (0:2)

Za posledních třicet minut před všemi na hřišti smekám! Troufám si tvrdit, že „Bolka“ tahala za kratší provaz. Je nás plné hřiště a na všech je vidět, že si fotbal opravdu užívají. Soupeř neví kam dřív skočit a jenom shodou náhod třetinu nevyhráváme (i Brhy má právo chybovat).

Hráčem utkání jednoznačně zvolený David Metlický. A musím říct, že jeho výkon v dnešním zápase byl excelentní!!! Osobně vyzdvihuji i famózní výkon Kuby Fešara a ohromné penzum černé práce, které dnes odvedl směrem dozadu Ondra Pavlík.