MFK Trutnov – RMSK Cidlina

Výsledek: 5 : 3 (1 : 1; 3 : 0; 1 : 2)

Trutnov: Okrouhlický (1-), Pavlík (2-), Dvořák (1-), Karlík (2-), Klápště (1-), Fešar (1-), Marsch (2), Rada (2), Široký (2-), Leier (2), Stefanidis (2), Metlický (2), Kábrt (2-), Harvey (2), Klazar (2-)

Po týdnu tvrdé práce v tréninkovém procesu jsme v neděli nastoupili k reparátu po blamáži ve Svitavách. Prověřit nás měl silný soupeř, a sice RMSK Cidlina.

Ten na nás také vlítl bez sebemenších okolků a kdybychom po deseti minutách prohrávali 0:3, nebylo by to úplně od věci. V této fázi hry jsme se mohli (ostatně jako vždy) spolehnout na Toma Okrouhlu v brance a jeho „čárymáryfukování“. Silově skvěle vybavený soupeř se tlačil z jedné akce do druhé, kdy se nám nedařilo dodržet základní premisu – obránci u sebe a na krajích záložníci. Postupem času se oklepáváme (i dík gólu z brejku) a své skvělé představení rozjíždí Ondra Klápště, který dokázal eliminovat sílu úderného kladiva Cidliny, o hlavu většího borce. Přesto se nepodařilo udržet čisté konto a třetina končí 1:1.

Několik pokynů, trocha diskuze a spousta povzbuzení – to byl program první pauzy. A tak jak na nás cidlinští vlítli na úvod zápasu, stejnou mincí jim teď vracíme a po celou dobu prostřední části se daří soupeře dík zkvalitněnému pohybu po celé hrací ploše nepustit do hry. Průběžné skóre 4:1 mohlo být i výraznější, nebýt několika doslova zazděných příležitostí. Přesto řadím výkon v těchto třiceti minutách k tomu, kam chceme směřovat.

Poslední třetina a my se stahujeme, přenecháváme hřiště soupeři a do poslední chvíle se strachujeme o výsledek. Pokud se budeme bát hrát a budeme pouze odkopávat balón od naší branky bez špetky invence a kreativity, budeme se pořád točit v kruhu a nikam se neposuneme. Ano, chceme vždy vyhrát, ale ne jenom udržovat vedení. Neupírám nasazení, ale poslední část byla z naší strany křeč plná strachu a obav. Zbytečně. Fotbal je o radosti ze hry, ne o bodech.