SK Vysoké Mýto – MFK Trutnov

Výsledek: 8 : 6

Rozlosování jarní části žákovské ligy máme exkluzivní: po minulém utkání s FC HK jsme v neděli zajížděli přímo ze soustředění v Petříkovicích na horkou půdu druhého týmu, do Vysokého Mýta. A to nás v sobotu čeká domácí bitva s lídrem soutěže, FK Pardubice :-D
Zápas ve Vysokém Mýtě pro nás nezačal dobře. Jelikož nám trvalo minimálně deset minut se probudit, skončila třetina 0:3. Herně nešlo o propadák, ale bez důrazu v bránění a bez plného nasazení se rovnat ligovým týmům nelze. Abychom obdrželi branku z trojího dorážení bez naší účasti v souboji je tristní, abychom nechali útočníka za obranou cca 4 metry je hloupé.

Do druhé třetiny jdeme s hlavou vztyčenou a s odhodláním zápas ještě zdramatizovat. Přikládáme pod kotlem a soupeři jsme rázem vyrovnaným protivníkem. Třetina končí 3:3, celkově tedy 3:6. To už ale dohráváme bez Kábrta a Karlíka, kteří byli nuceni odstoupit pro zdravotní trable.

Poslední třicetiminutovka patří nám! Soupeře od první vteřiny tlačíme a postupně ukrajujeme z jeho náskoku až na stav 6:7. Je otázkou času, kdy nám to tam spadne a vyrovnáme. Jsme všude první, v důrazu naší defenzívy a dík parádnímu dostupování soupeř nemůže kombinovat a herně se celých třicet minut trápí. Jejich brankář ale čaruje a vytahuje jeden zázračný zákrok za druhým. Postupně si na jeho magii vylámali zuby Ondra Pavlík, Kuba Harvey i David Metlický.  A bohužel se stalo to, co se stát nemělo: po školácké chybě v defenzivě inkasujeme po osmé a utkání končí. Přesto musím být s předváděnou hrou opravdu spokojený. Potvrzený skvělý výkon z minulého týdne, který klukům po právu zvedá sebedůvěru. Jako bonbónek je potom uznání trenérů Vysokého Mýta, že jsme byli herně i v odhodlání a nasazení šedesát minut lepší. Další povzbuzení do další práce, další motivace na nekonečné cestě věčného učení se.

Trutnov: Okrouhlický Tomáš (2), Metlický David (1), Houdek Samuel (1-), Klápště Ondra (2), Leier Michael (1-), Rada Matěj (1), Pavlík Ondra (1), Kábrt Martin (zranění – neznámkován), Široký Matěj (1-), Fešar Kuba (2), Karlík Šimon (zranění – neznámkován), Stefanidis Denis (5 – zde známkováno na základě rozhodnutí celého týmu!!!!)