MFK Trutnov – SK Vysoké Mýto

Výsledek: 4 : 6 (1 : 1, 3 : 4, 0 : 1)

Trutnov: Okrouhlický (2), Dvořák (3), Metlický (2-), Kocián (4), Šípková (2-), Klazar (1-), Pavlík (2), Rada (2), Harvey (3-), Stefanidis (2), Široký (3), Fešar (3-), Kubík (3-), Kábrt (3), Marsch (4)
(známka „3“ znamená očekávaný výkon, kdy každého hodnotím individuálně bez srovnání s ostatními).

Vložené utkání proti Vysokému Mýtu bylo pro nás možností reparátu po neskutečném debaklu, který jsme na jaře obdrželi (4 : 20). V tom duchu jsme se i připravovali. Konečně jsme se také sešli v počtu, který mi umožnil plnit si stanovené úkoly.

Zápas samotný se přeléval od jedné branky ke druhé, kdy soupeř byl bezesporu lepším týmem. Největší rozdíl byl v reakční rychlosti a pohybu bez míče. V těchto činnostech nás hosté přehrávali po celých 90 minut. Co tedy nemůžeme ustát v rychlosti a síle, musíme nahradit bojovností a nasazením. Když se nám po většinu utkání přiklání i paní Štěstěna, saháme až do poslední minuty alespoň po jednom bodu. Co by bylo, kdyby Kubáno proměnil pokutový kop, nikdo nemůže vědět. Protože jsme ale z okamžitého protiútoku dík naší opětovné laxnosti obdrželi gól, troufám si tvrdit, že tam se v otázce bodového zisku „lámal chléb“ :-D

I přes prohru neztrácím optimizmus. Mnohé z tréninků už dokážeme přetavit v utkání do skvělých fotbalových okamžiků. Defenziva byla podrobena těžké zkoušce, protože soupeř byl opravdu kvalitní. Občasný požár dokázal uhasit výborný Tomáš v brance. Ale pozor – bez zlepšení defenzivní hry a rychlosti reakce od všech se budeme ostatním rovnat pouze ztěžka! Také se jasně ukázalo, že bez tréninků to nepůjde. Ať už Fešák, Radek či Kubáno určitě neodehráli zápas, kde by naplno prokázali svůj potenciál.

Hráčem zápasu kabina zvolila Jakuba Harveye, já potom vyzdvihuju výkon Filipa Klazara.