MFK Trutnov – FK Mladá Boleslav

Výsledek: 5 : 6 (1 : 4; 1 : 2; 3 : 0)

Trutnov: Okrouhlický (1-), Dvořák (2), Harvey (1-), Kábrt (2), Karlík (2), Klápště (2), Klazar (1-), Metlický (2), Pavlík (1), Rada (1-), Stefanidis (1-), Šípková (2), Široký (2)

Utkání proti soupeři z Mladé Boleslavi řadím mezi to NEJ, co jsme dokázali odehrát. Bez ohledu na konečný výsledek!!!

V tomto zápase jsme dokázali, že se už opravdu můžeme měřit i s TOP týmy žákovské ligy. Stačí málo – důsledně plnit stanovené úkoly a odehrát ho celý na samé hranici našich momentálních možností. Jelikož toto se nám dnes dařilo, je výsledkem lichotivé skóre, které mohlo být i výrazně příznivější.

Kluci z města automobilů na nás vlétli silou uragánu Florence a už ve 2. minutě vedou 1:0. My se ani nestačíme oklepat a je to 2:0. V tuto chvíli by na nás asi nikdo nevsadil ani pětník. Obraz hry se nám nedaří změnit ani po snížení Ondrou Pavlíkem. Další dvě trefy do černého stanovují průběžný stav po první části na 1:4.

Přesto je mi jasné, že dnes to bude dobré. Bojovný duch z týmu je evidentní, všichni se povzbuzují a hecují. Jak rozdílný obrázek oproti některým jarním zápasům :-) Bohužel se opět ukazuje, že v současné době nás sráží absence gólového zabijáka v útoku. Čtyři 100%ní brankové příležitosti ve druhé třetině spolu s chybkou gólmana rozhodují o tom, že přestože jsme se dostali do hry a jsme Bolce více než vyrovnaným soupeřem, prohráváme i teď (1:2).

Posledních třicet minut začínáme opět sérií neproměněných šancí. Naštěstí Ondra Pavlík svým třetím gólem snižuje a když se k nám naklání i vrtkavá Štěstěna (Kubáno vykopávající míč z brankové čáry), přebíráme aktivitu a daří se nám mladoboleslavské přehrávat. 9. minuta ještě další snížení nepřináší, byť před našim útočníkem zeje zcela prázdná brána (ach, ta reakční rychlost). Ale na 4:6 snižuje opět náš špílmachr Pavlík. A zase a zase zahazujeme jednu příležitost za druhou. Za třicet minut poslední části se nám to „podařilo“ celkem 6x, což je už opravdu důvod k zamyšlení. Jelikož v TJ tento problém není, pokusím se domluvit množství ostrých příprav v rámci pátečních jednotek v Havlovicích. Když svým pátým (!!!!!) gólem snížil na rozdíl jediného gólu opět Ondra Pavlík, viselo vyrovnání opravdu ve vzduchu opravdu hodně nízko. Když ale Matěj Široký neskóroval, ani když měl příležitost jít sám na zcela prázdnou bránu, končí zápas výsledkem 5:6.

Hráčem utkání jednomyslně zvolen Ondra Pavlík. Podle individuálního hodnocení je ovšem zřejmé, že tentokrát opravdu všichni zahráli „nad očekávání“. Za to všem patří dík. Přesto je pořád na čem pracovat, a to nejenom na zakončování. Zaměřovat se i nadále budeme na reakční rychlost.

Dopoledne odehráli své utkání za „B“ tým i Radek Marsch (2) a Kuba Fešar (1-). Oba zahráli slušně a patřili k oporám týmu. Především první zápas jim vyloženě sedl a Ráďa si připsal i jeden gól.