FK Kolín – MFK Trutnov

Výsledek: (0 : 1, 2 : 3, 4 : 1)

Trutnov: Okrouhlický (1-), Dvořák (4), Metlický (2), Klápště (2), Rada (2), Klazar (1-), Pavlík (1-), Stefanidis (2), Harvey (1-), Široký (2-), Fešar (3), Karlík (2), Kábrt (2).

Dnešní utkání žákovské ligy v Kolíně jsme chtěli vyhrát a s tím jsme i odjížděli. Věděli jsme, že pokud podáme výkon srovnatelný s tím proti Vysokému Mýtu, není naše předsevzetí nereálné.

Prvních třicet minut se hra přelévala od jedné brány ke druhé. Ovšem od začátku bylo zřejmé, že fotbalová kvalita je na kopečkách domácích. Nám míč v některých fázích hry vyloženě překážel! Přesto jsme se třikrát dokázali protlačit až ke gólové příležitosti. Bohužel stále se opakovat o mizérii v zakončení je mi už až trapné. Soupeř nás tedy po zásluze trestá a od 19. minuty prohráváme po skvělé průnikové přihrávce a chladnokrevném zakončení 0:1. Když už se nám podařilo skórovat, byl proti rozhodčí a pro ofsajd se vyrovnání nekoná.

Druhou část už začínáme plnit úkoly ohledně pohybu. Jak s tak bez míče to jinak v lize nepůjde, o tom jsme se už nesčetněkrát přesvědčili. Bohužel v 11. a 12. minutě nás slepené góly posílají pokud ne do kolen, tak do obrovských trablů určitě. Jenom s vypětím všech svých sil se daří kluky udržet stále v odhodlání se o výsledek porvat. Když potom Kubáno snížil, postupně se vracíme do hry a naději oživil ještě Šíma, kterýmezi nohama gólmana umazal vedení domácích na jeden gól. Bohužel za dvě minuty hloupě inkasujeme počtvrté a třetina končí za stavu 2:4.

„Pánové, máme posledních třicet minut, není se proč šetřit a nic jiného než obrat neberu!“. Tato troufalá slova jsem zvolil k vyburcování a světě div se, opravdu to zabralo. Hned ve 2. minutě poslední třetiny Ondra krásně snižuje a v minutě deváté je po vlastním gólu po rohu Matěje Širokého srovnáno. Hlavně nezačít bláznit dopředu, to už jsme taky dokázali … trpělivě odoláváme tlaku soupeře, který se samozřejmě nechce s remízou smířit a ve 13. minutě (pro domácí nešťastná třináctka) zaúřadoval opět Kubáno: poprvé se v utkání ujímáme vedení. Teď nás ale soupeř zatlačil před naši bránu a mačká nás jako citrón. Musím před Kolínem smeknout, jejich hra byla opravdu ukázková a my odoláváme pouze dík skvělé práci Tomáše v bráně a též s pomocí onoho pověstného štěstíčka. Nasazení se vyplácí a Ondra Pavlík si připisuje v 25. minutě též svůj druhý gól, který se po konci ukázal jako vítězný. Domácím se totiž podařilo už jenom snížit na konečných 6:5 z našeho pohledu. Pro domácí kruté, pro nás vícenež šťastné.

Nasazení, bojovnost, touha po vítězství – tak přesně takhle by to mělo vypadat v každém zápase. Když se nám příště podaří přidat i trochu fotbalovosti, můžeme se měřit s kýmkoliv a naše hra bude přítomné rodiče nejenom bavit, ale také těšit. Dnes to bylo upachtěné, utlačené, oddřené. Ale i taková utkání na své cestě potřebujeme.

Poděkování soupeři za skvělou hru. Přiznejme si, že dnes opravdu nevyhrál lepší tým ;-)