Jarní část sezóny 2018/2019

Přestože se nepodařilo dík několika neočekávatelným aspektům udržet v tabulce velice lichotivou pozici po podzimu, hodnotím jarní část jako celek opravdu pozitivně. Skutečnost, že se celé jaro pereme s vysokou marodkou, dává naší předváděné hře ještě výraznější lesk a příslib, že podzim bude hodně zajímavý.

Předně tedy chci všem, kteří poctivě trénovali a následně reprezentovali MFK Trutnov na hřišti (ať už v žákovské lize či ve výběru KFS HK), poděkovat. Docházka se oproti předchozímu hodnocení ještě vylepšila. Bohužel eviduju i případ dlouhodobé docházky stěží dosahující hranice 40% :-(( Také již zmíněná marodka naše plány zvyšování kvality týmové práce bořila. Ale přesto: mít v týmu 8 borců, jejichž průměr neklesnul nikdy pod 90% a další 3 s průměrem nad 80% je opravdu skvělé a těm patří můj obdiv a dík. Klobouk smekám i před rodiči, kteří neváhají borce upomínat, nebo dokonce na TJ vozit. Především tedy Karlíkovi a Kábrtovi, dojíždějící z Hostinného či Rtyně. Vím, že ani Radič to nemá jednoduché.

Od poctivé docházky se následně odráží věci následné. Počínaje skvělým týmovým duchem, pokračujíc přes individuální herní schopnosti a konče implementací tréninků do hry v mistrácích. Dovolte mi pozastavit se u týmového ducha: to, jak se k sobě kluci chovají, jak si dokáží pomoct, jak se jako tým baví, jak táhnou za jeden provaz – to považuju za největší úspěch svého rok a půl trvajícího působení. Opravdu jsem na borce hrdý a i to nakonec zvrátilo mé rozhodnutí posunout se od tohoto týmu opět na začátek, k nováčkům v lize ročníku 2008.

Herně je stále na čem pracovat. Tak jako v životě je ale cílem konání samotná cesta. Se všemi pozitivy i negativy, které nám staví do cesty. Takže jsme na jednu stranu odehráli skvělá utkání s FC HK, Pardubicemi, Vysokým Mýtem či Čáslaví, na druhou potom je z čeho čerpat i v nepovedených zápasů s Náchodem, či Cidlinou. Stále je ovšem nutné brát v potaz důležitost naučit se přijímat prohry stejně jako výhry, dokázat se otřepat z chyb stejně jako se ne***rat z úspěchů ;-). Ani jedno nemusí ukázat holou pravdu, vždy existuje několik úhlů pohledu. Vždy by mělo vše směřovat k naplnění sloganu, který tak rád používám a podle kterého se s týmem snažím i postupovat: UČIT SE, BAVIT SE A HRÁT SI.

Komentáře jsou uzavřeny.