MFK Trutnov – FK Meteor Praha VIII

09. 02. 2019, Jičín – umělá tráva

Výsledek: 1 : 2 (0 : 2)

Sestava: Šíl Martin – Vošanovič Kevin (20. Ryšavý Matěj), Houdek Samuel, Gabrle Matěj, Zahradník Jan – Záveský Michal (60′ Švec Adam), Fišerová Tereza (50. Vošanovič Kevin), Kuja Michal, Švec Adam (20. Bugfifa Musadeg) – Sturm Kryštof, Davídek Oliver

První přípravné utkání zimní části sezóny jsme sehráli se ctí. Prvoligovému týmu jsme byli rovnocenným soupeřem.

Prvních pět minut utkání soupeře nepouštíme na naši polovinu. Poté se hra vyrovnala, nicméně v 17. minutě jdeme ve dvou hráčích sami na brankáře! Situaci však řešíme špatně a nabídnutou šanci zahazujeme. Ve 27. minutě soupeř zahrává rohový kop a hlavou soupeře lehce tečovaný míč končí v naší síti… (0:1). Od této chvíle začíná soupeř dominovat. Výsledkem toho je ve 32. minutě naše nepřesná rozehra na hranici velkého vápna a tuto chybu soupeř nekompromisně trestá… (0:2).

Téměř celý druhý poločas přinesl vyrovnanou hru, několik slibně se rozvíjejících šancí na obou stranách, nicméně bez gólového efektu. Až v 57. minutě, po krásné kombinaci cca 5-ti našich hráčů, dáváme soupeři kontaktní gól (1:2). Od této chvíle začínáme na hřišti dominovat my, avšak vyrovnávací branku, kterou bychom si určitě zasloužili, se nám do konce utkání dát nepodařilo.

Všichni hráči předvedli výborný výkon, za který se nemusí stydět. Skvělou premiéru si v brance odbyl M. Šíl.