Branky: 6. K. Kondos, 8. Klejna, 48. Navrátil (PK), 67. Čechovič

MFK Trutnov: Šimůnek – Stránský, A. Sováková, Klejna (11. Lukáš, 65. Strasser), Neradová – Borovski, Navrátil, Sapár (31. Gnol), Janák – K. Kondos, Čechovič

Rozhodčí: Braun-Nerad, Radil

diváků: 50

Nejprve musím poděkovat domácímu správci, že nás nechal hrát na hlavním hřišti, na parádním pažitu, kde se hrála kdysi i první fotbalová liga, a nešoupl nás na vedlejší umělku! Domácí tým pro nás byl jedna velká neznámá. Nám se povedl brankově vstup do utkání, v 6. minutě jsme dostali rychle míč z lajny před bránu, Kosťa si ho pohodlně zpracoval a nechytatelnou bombou pod břevno nás poslal do vedení – 0:1. Dvě minuty na to se do vápna prodral na neobvyklém postu stopera hrající Martin Klejna a v pádu pod brankářem přidal druhou branku – 0:2. Jenže místo toho, aby to naši hru zklidnilo a zkvalitnilo, spíše nám to ublížilo. Hráli jsme pomalu, na velké ;m hřišti málo otáčeli hru a byli velmi nepřesní. Domácí zlobili pouze rychlíkem na levém útoku, toho ale eliminoval stejnou zbraní Míra Stránský. V 18. minutě šla na Matěje lehká přízemní střela přes malé vápno, klasické „mám“, ale ouha, míč mu vypadl a domácí Križko neměl problém trefit zcela prázdnou bránu – 1:2. Do konce poločasu jsme hráli doslova hrozně a do zakončení se vůbec nedostali. Ve druhé půli se náš herní projev malinko zlepšil, hru jsme sice příliš nezrychlili, ale alespoň zpřesnili a začali trochu bojovat. Hrálo se na jednu bránu, ale branky jsme se dočkali až po třinácti minutách hry. Tradičně skvěle hrající Míra Stránský byl ve vápně doslova zkosen a penaltu s přehledem proměnil Dan. Pak jsme měli další tutovky, ale ani ty nejvyloženější nevyužili. Naopak, z ojedinělé návštěvě domácích na naší polovině jsme inkasovali. Radek zbytečně fauloval domácího útočníka a z penalty domácí snížili – 3:2. Naštěstí se nám podařilo rychle kontrovat, Anetky propadlou přihrávku za obranu využil Štěpán a střelou kolem gomana přidal čtvrtou naší branku – 2:4. Utkání tak končí naším vítězstvím, ale pokud můžeme být s něčím spokojeni, tak to jsou pouze body. Jinak hra byla špatná, na tom musíme výrazně zapracovat. Ale musíme chtít ! Těžko se mi chápe, že někdo jede tři hodiny autobusem na zápas a pak nechce hrát. Vzhledem k dohodě o nenasazení Pavla Strassera do našeho utkání jsme už ani neměli hráče na střídání. Přitom na vystřídání byly v poločase dvě třetiny mančaftu ! Snad se ponaučíme a příští týden zvládneme utkání proti kvalitativně stejnému týmu RMSK Cidlina daleko lépe !