SK Sparta Kolín – MFK Trutnov U19

Výsledek: 5 : 3 (4 : 3)

Branky: 3. Jedlička, 10.Koděra, 13.Zelenka, 39.Koděra, 80.Koděra – 8. Toman, 33. Anderle, 40.Meliš

Trutnov: Hofírek – Metlický , Hrnčíř,Turner ,Uiberlay, – Zahálka ( 71. Volman), Meliš , Anderle , Stefanidis ( 65.Langr) – Toman, Jirousek

Pavel Matějka a Milan Kaska, realizační tým MFK Trutnov:

Než jsme vstřebali dozvuky Majálesu už jsme v třinácté minutě prohrávali 3:1. V prvním poločase nám agresivita domácích dělala velké problémy. Ke konci poločasu jsme se nadechli a vrátili do zápasu. Druhý poločas jsme ovládli a vyrovnání viselo ve vzduchu. Měli jsme několik velmi dobrých příležitostí k obratu v utkání. Bohužel, v době největšího tlaku jsme inkasovali z penalty po ojedinělém průniku domácích a bylo po utkání. Penaltu viděl jenom rozhodčí a tak zbytek utkání se nesl v emoční rovině vzájemného osočování, napadání a šarvátek, ke kterým přispěl rozhodčí svým laxním a neprofesionálním přístupem s posuzováním zákroků jen na jednu stranu.

Ano, rozhodčí nás vytáčel, ale měli jsme jiné možnosti jak zde zvítězit. Dali jsme 3 góly venku a stejně to na body nestačilo. Obdržených 5 gólů je moc a zde nás tlačí bota. Na gól se nadřeme a obratem inkasujeme – to je trestuhodné a dnes jsme to předvedli 2X.

Gratulujeme Kolínu k zisku bodu, vyškolili nás z produktivity v „16“ a my si z toho musíme vzít ponaučení do dalších zápasů.

Klukům toho moc nemůžu vytknout. Dokonce nás mile překvapili Matěj Jirousek a Pavel Meliš, kteří podali své nadstandartní výkony. Hra ve druhém poločase byla příslibem do dalšího utkání s Třebší, které bude hrou vabank o „černého petra“ v soutěži.