MFK Trutnov – TJ Svitavy

Výsledek: 0 : 0 (3 : 1)

Trutnov: Hofírek – Metlický, Hrnčíř, Uiberlay ,Turner (74. Macela) – Zahálka (46. Toman), Valášek, Meliš (74. Stefanidis), Anderle – Voňka, Jirousek

Dnes to bylo utkání vůle, zodpovědnosti a velké snahy si připsat tři body. Z obou stran to byla „holomajzna“ – fotbal místy plakal. Po několika zázračných zákrocích našeho Matěje Hofírka se probudili i hráči. Od 60. minuty jsme utkání ovládli a po brance skvěle hrajícího Ondry Tomana jsme šli v utkání do vedení. Zlepšenou hru potvrdil Vojta Valašek druhým gólem. Ke konci zápasu jsme tak moc chtěli vyhrát, až jsme zapomněli bránit a soupeř v 88. minutě snížil. Vzápětí mohl i vyrovnat. Naštěstí se nestalo a nám se podařil rychlý protiútok, kdy si Matěj Jirousek pohrál s obranou a předložil „třešničku“ před prázdnou branku“ výborně hrajícímu Petrovi Anderlemu a ten stanovil konečné skóre zápasu – 3:1 pro domácí.

Dnes jsme museli několikrát protočit sestavu. Utkání nám herně vůbec nevyšlo. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se měli takto prezentovat. Ale ne nadarmo se říká, že se hraje podle toho, co ti soupeř dovolí a dnes nám toho moc nedovolil. Soutěž je nesmírně vyrovnaná. Svitavy zde mohli i vyhrát. Naštěstí rozhodla větší vůle, nasazení do posledních minut ( došlo i na křeče).

Nakonec si myslím, že tři body zůstali spravedlivě v Trutnově. Musím pochválit kluky za přístup k utkání . Vyzvedl bych výkon stoperské dvojice Honzu Hrnčíře, Michala Uiberlaye a neunavné bojovníky Marka Voňku a Ondru Metlického.

Příští sobotu jedeme k poslednímu podzimnímu utkání na Viktorii Žižkov, která se s koncem soutěže prezentuje zlepšenými výkony.