MFK Trutnov – SK Polaban Nymburk

Výsledek: 2 : 1 (1 : 0)

Branky: Zahálka, Tobiáš

MFK Trutnov: Birka – Metlický, Hrnčíř Dominik, Kalhous, Zahálka – Brádler, Dvořák, Štěpánek, Tobiáš – Voňka (Herout), Fidranský (Hrnčíř Jan)

Jarní část sezony jsme odstartovali doma zápasem proti outsiderovi soutěže, tedy Nymburku.
Doufali jsme, že se povedená zimní příprava a bojovnost z přípravných utkání přenese i do zápasové kabiny. Bohužel vidina lepších zítřků se začala hroutit už v posledním týdnu před startem druhé půlky soutěže. Absence několika hráčů zapříčinila slepování sestavy, jako když slepujete model bitevní lodě Bismarck v měřítku 1:550. Do utkání nemohl nastoupit ani Filip Michl, který stále nemá vyřešen přestup z Německa, kde teď tři měsíce působil. K samotnému utkání není moc co dodat. Klukům na hřišti chyběl pohyb, bez kterého se oku příjemný fotbal v této době hrát asi nedá. Z utkání bych vyzdvihl naši první gólovou akci z 35. minuty, která asi jako jediná měla parametry divizního fotbalu. Do kabin jsme šli tedy s jednobrankovým vedením. Do druhého poločasu jsme vstoupili s jednou změnou v sestavě (Herout za Voňku), bohužel ale ani tato změna nám nepomohla k lepšímu výkonu. V 65. minutě jsme se dostali do dvoubrankového vedení po pěkné přízemní střele Kuby Tobiáše. Hostům se v 88. minutě podařilo už jen snížit na konečných 2:1. Nejzajímavější událost se na hřišti udála bohužel až po konci utkání, kdy někteří naši svěřenci ve stylu brazilského jiu jitsu konzutovali průběh utkání se soupeři ale i s vedením hostujícího týmu, ale nebojte, vše se obešlo bez zranění. Za tři body z tohoto utkání jsme rádi, ale v dalších zápasech bude potřeba hrát daleko lepší, běhavější, agresivnější a takový fotbalovější fotbal.