Výsledek: 0 : 3 (0 : 0)

Branky: 83., 86. a 89.

Trutnov: Hofírek – Metlický, Hrnčíř, Uiberlay ,Turner – Stefanidis (75.Langer),Valášek, Anderle, Toman ( 41. Zahálka), – Voňka, Jirousek

Pavel Matějka, trenér MFK Trutnov:

Sezónu jsme začali domácí prohrou. První poločas byl z obou stran rozpačitý. Zimní pauza s minimem kvalitních přátelských zápasů nám neprospěla. Od prvních minut jsme tahali za kratší konec. Leč jsme měli opticky více ze hry, Česká Třebová měla více brankových příležitostí. Ve druhém poločase se hra zlepšila. Ale stále to byla stejná písnička. Z naší strany snaha o vstřelení branky se stupňovala, ale bohužel, kdo nevystřelí – nemůže pomýšlet na vítězství. Z průběhu 80. minut bylo zřejmé, že kdo dá gól, ten vyhraje. V 83. minutě se hostům podařil rychlý protiútok a bylo to 0:1. Vzápětí mohl srovnat Anderle, kterému se nepodařilo přehodit brankáře. Následně jsme hru otevřeli a dostali další dva góly.

Dnešní utkání jsme měli zvládnout. Jelikož se tak nestalo, musíme do dalších utkání zapracovat na lepším, jednodušším přechodu z obrany do útoku a hlavně se v „16“ hostů více poprat o brankové příležitosti.

Z našich hráčů musím vyzvednout hru Jana Hrnčíře a nasazení Ondry Metlického.