Branky: Kalhous, Zahálka, Fidranský

Trutnov: Hofírek – Metlický, Petr, Fidranský, Zahálka – Balcar (Herout), Dvořák, Voňka (Michl), Tobiaš – Štěpánek, Kalhous (Hrnčíř Jan)

Za dnešní parádní výkon chválíme celé mužstvo.

Lukáš Birka, brankář MFK Trutnov:

V zápase 20. kola jsme na našem stadionu hostili vedoucí tým tabulky FC Kolín. Utkání se hrálo na umělé trávě a věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. V základní sestavě našeho týmu se v útoku objevilo obávané duo M+M. Oba dva asi tak mohli oprášit své vzpomínky, kdy spolu vedle sebe nastupovali a byli hrozbou pro kterýkoliv tým.
Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, již v 6.minutě měl na noze gól Balcar, kdy po centru Tobiáše zakončoval z „voleje“, ovšem bránu netrefil. O 2 minuty později stejný hráč opět levačkou minul obstřelem levý roh branky. Začátek zápasu se nám rozhodně podařil, byli jsme aktivnější. Soupeř hrozil „jen“ z nakopávaných křižných balónů za naši obranu. Ovšem je třeba říct, že to mají výborně naučené a dělalo nám to celý zápas problémy. V 17. minutě zaváhal stoper hostů, kdy ho na půlce přeskočil míč a náš útočník Kalhous se řítil na hostujícího brankáře. Zachoval klidnou hlavu a chladnokrevně zakončil. Vedeme 1:0!  Ve 21.minutě se poprvé výrazně připomenuli taky hosté. Brankář Hofírek předvedl skvělý zákrok. Ovšem za minutu později už bylo srovnáno. Špatné přebrání hráčů využil hostující David Koděra, který běžel sám na našeho brankáře a nedal mu šanci. Utaženou střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1. Obraz hry se pomalinku obracel. Kolín byl v soubojích vždy tak o desetinu sekundy dříve a nám trvalo pár věcí déle, než bychom sami chtěli. Začali jsme ztrácet jednoduché míče a v některých situacích jsme měli ze soupeře až zbytečný respekt. Ve 26. minutě jsme zaváhali v obraně. Po nedůrazu v osobním souboji a následném špatném odkopu, se míč dostal k hostujícímu hráči, konkrétně to byl Daniel Záhora. Ten se do něho zhruba z 20 metrů opřel a přesnou střelou k levé tyči dostal hosté poprvé do vedení. Ke konci poločasu přišel od hostů jasný faul na domácího hráče Balcara. Ten po tomto souboji zůstal ležet na trávníku a kvůli zranění musel být střídán. S údivem pro všechny však nebyl tento faul potrestán žlutou kartou. Bohužel v průběhu prvního poločasu se zranil i Kalhous a již během poločasové přestávky jsme museli 2krat střídat. Do druhé půli jsme na soupeře opět vletěli.  Po pár vteřinách se střídající Herout pokoušel překvapit z úhlu brankáře soupeře. Ten byl ovšem pozorný.  Náš tlak rostl, všichni se rvali a chtěli s nepříjemným stavem něco udělat. V 55.minutě po centru Petra zakončoval hlavou Hrnčíř. Hosty zachránila tyč. O minutu později střílel Tobiáš. Gólman ale předvedl kvalitní zákrok! V 64. minutě jsme se už ale dočkali.  Do vápna se dostal v dnešním zápase velmi aktivní Zahálka a střelou na zadní tyč vyrovnal na 2:2!  Nutno říci, že soupeř se do té doby k ničemu vážnému nedostal. Hra probíhala převážně na půlce Kolína. A naše obrana dokázala na dlouhé balóny už lépe reagovat. Výbornou zásluhu na tom měl Tomáš Petr, který výborně četl hru a dlouhé nákopy dokázal sbírat. Ovšem jak to ve sportu bývá, do vedení se dostal do té doby ne moc aktivní Kolín. V 75. minutě zahrávali rohový kop, ten byl směřován na zadní tyč, kde se následně odrážel mezi nohama všech hráčů. Nikdo z našich nedokázal míč odklidit a Dominik Žemba z malého vápna propasíroval míč do sítě. Trutnov ovšem nic nevzdával a hnal se za vyrovnáním. V rozmezí asi 5 minut se dostal do dvou hlaviček Hrnčíř, ovšem obě mířili těsně nad. V 84. minutě nacentroval do vápna balón Herout. Tam se pohyboval Fidranský a krásnou hlavičkou přehodil gólmana hostů. Po trefě na Žižkově se tedy mohl radovat náš stoper i dneska. Stav utkání byl 3:3. O minuty později neudržel náš kapitán Štěpánek, do té doby asi nejlepší hráč našeho týmu, nervy na uzdě a obdržel žlutou kartu.  Závěr utkání jsme ale zvládli a o vítězi museli rozhodnout penalty.  Byli jsme svědky velmi dramatického vývoje. Došlo dokonce na všechny hráče. Až teprve 14.série rozhodla o tom, že bod na víc získáme my. Zvláště po druhém poločase, musíme říct, že zcela zaslouženě. Chceme poděkovat všem hráčům za přístup a bojovnost do poslední chvíle!  Tato výhra je velmi cenná!