RMSK Cidlina – MFK Trutnov

Výsledek: 6 : 4 (3 : 3)

Branky: Marek 17., 24.,80., Blažek 43., 84, Bekera 89. – Voňka 12., Jirousek 25., 62., Stefanidis 29.

Trutnov: Hofírek – Metlický, Hrnčíř, Macela, Zahálka – Toman, Voňka ©, Valášek, Stefenidis (90.Pavelka) – Anderle, Jirousek( 90.Vlach)

Pavel Matějka a Milan Kaska, realizační tým MFK Trutnov:

K utkání jsme odjížděli bez 3 hráčů základu, přesto s odhodláním si přivést 3 body.

Utkání s Cidlinou – to je vždy malé derby. Nyní okořeněné situací, kdy já zde trénoval a Milan Kaska je s Bydžovem spojen celoživotně. Na lavičce soupeře trenéři , bratři Průchové, což samo o sobě je již zárukou, že o klidné utkání nemůže jít – samozřejmě v dobrém.

Utkání se pro nás začalo vyvíjet dobře . Vedeme 1:0, 2:1, 3:2, 4:3. , přesto jsme odjeli smutní a bez bodu.

První poločas byl bláznivý na skóre. Druhý o emocích. Obě obrany si vzaly dovolenou a tak se hrálo nahoru dolů bez minima kombinací s množstvím šancí na obou stranách.

Trestuhodně jsme si nechali dát gól do šaten prvního poločasu. To bylo první zaseté semínko do naší zkázy v druhém poločase.

Kolem šedesáté minuty přebíráme iniciativu, vstřelíme vedoucí gól a utkání máme pod kontrolou. Myslíme si, že se nemůže nic stát.

Bohužel domácí vycítili naše rozjímání a v poslední patnáctiminutovce nám zasadili smrtící hattrick, ke kterému přispěly naše individuální chyby.

Utkání se divákům muselo líbit. Bylo nasazení, byly emoce, byla aktivita ( někdy až moc!!!) Je jasné, že kluci chyby dělají, ale pokud ze šesti gólů si čtyři vstřelíme skoro sami, nemůžeme vyhrát i když dáme na hřišti soupeře 4 branky.

Rozdíl byl také v individuálních výkonech. Domácí měli pět rozdílových hráčů, my tři. Ve fázi utkání, kdy jsme vedli 4:3, jsme měli vstřelit další dvě branky my ( 2-4 velké šance jsme měli) a zbytek utkání jsme si měli užít. Nestalo se, naopak jsme umožnili domácím utkání zvrátit.

Na druhou stranu musím říci, že kluci hrají na hraně svých možností a tak musíme výsledek vzít jako realitu, poučit se z chyb a připravit se na naše poslední dvě podzimní utkání.

Poznámka: Před utkáním pršelo, přesto domácí nás nechali hrát na výborně připravené přírodní trávě. Děkuji a obdivuji tento přístup.

Závěr: „Tarzani“, na jaře Vás snad konečně porazíme…