SK Střešovice – MFK Trutnov

Výsledek: 2 : 1 (1 : 1)

Branky: 6. a 67. – 30.Toman

Sestava: Hofírek – Metlický, Hrnčíř, Uiberlay, Vlach (72. Turek) – Jirousek, Meliš, Voňka ©, Ikri, – Toman, Anderle

 

Pavel Matějka, trenér MFK Trutnov:

Prvních dvacet minut nás domácí honili. To byl doslova uragán. V této fázi jsme inkasovali pouhý jeden gól, což bylo ke stavu na hřišti velmi milosrdné. Několikrát nás podržel fantastickými zákroky Hofírek. Postupně jsme převzali iniciativu. Podařilo se nám v 30.minutě vyrovnat a vrátit se do zápasu. Konec prvního poločasu byl výborný a dával nám naději do druhého poločasu. Druhý poločas do 60 minuty byl znovu z naší strany výborný. Přišly šance. Bohužel z ojedinělé akce soupeř šel do vedení. Přeskupili jsme rozestavení. Podařilo se nám domácí dostat pod velký – místy až drtivý tlak. Bohužel v pokutovém území soupeře neumíme nabízené situace využít k naší radosti. Prohra nás mrzí. Dnes kluci předvedli týmový výkon, podpoření chutí zvítězit. Je vidět, že jdeme zápas od zápasu nahoru, ale soutěž je náročná a soupeři žádní „nazdárci“. Pokud kluci zopakují tento výkon, nemám strach, že by body v příštích zápasech nepřišly. Dnes jsme jim byly hodně blízko.

Utkání se muselo líbit. Nahoru, dolů. Emoce- nepísklé penalty, žluté karty, chyby, nepřesnosti na obou stranách. Kluci se vydali do posledních sil a chvílemi předvedli i nádherné fotbalové okamžiky.

Závěr: Vynikající výkon podal Honza Hrnčíř, Petr Anderle byl nejlepší na hřišti. Obdivuhodně se po zranění vrátili do sestavy Pavel Meliš po 6 týdnech a Steve Ikri dokonce po 2 měsících. Bojovný výkon na samé hranici svých možností dlouhodobě odvádějí Matěj Hofírek, Marek Voňka, Ondra Metlický .

K zápasu jsme odjížděli v deseti hráčích ( doplněni Vlachem z „17“), v 70. minutě šel na hřiště i náhradní gólman. Stále nejsme kompletní ( Zahálka, Turner), marodka nás sužuje a ovlivňuje v tréninku i doposud odehraných zápasech.  Příští týden by měl začít s tréninkem po zlomenině kotníku Vojta Valášek. Opouštěl nás ve skvělé formě a pokusíme se o zázrak, aby Vojta si na podzim ještě nějaké utkání s námi zahrál. V sobotu nás na UMT čeká Kolín a výkon v Praze je jistě pozvánkou na toto utkání.

Komentáře jsou uzavřeny.