Dva náročné zápasy proti české špičce ve své kategorii mají za sebou mladší žákyně. Nejprve zavítaly do Prahy, kde je na hřišti v Dolních Měcholupech hostila Slavia Praha. Holky do zápasu vstoupily s respektem, měly problémy s přebíráním hráček, v situacích 1 na 1 i v práci s míčem. Soupeřkám nechávaly příliš mnoho prostoru, což ony dokázaly využít. Slavia se tak dostala do pětibrankového náskoku. Až v samotném závěru prvního poločasu se podařilo Daniele Vejrychové snížit na 1:5. Ve druhém poločase se hra Trutnovaček zlepšila, holky si začaly více věřit, podařilo se několik pěkných kombinačních i individuálních akcí. Bohužel v cestě stála 2x branková konstrukce nebo chyběly decimetry. S otevřenější hrou přicházely rychlé protiútoky, které odhalily další mezeru – a to přepínání. Na rozdíl od nás se soupeřkám v koncovce dařilo, tudíž náskok narostl. Krásnou individuální akci zakončila brankou Adéla Ryšavá, která později připravila gól Daniele Vejrychové. Utkání nakonec skončilo výsledkem 12:3.

O týden později hostila děvčata na svém hřišti v Horním Starém Městě Spartu. Úvodní pětiminutovka se jim povedla, pak však v 8. minutě dvakrát inkasovala po chybné rozehrávce a špatném převzetí míče. To je poslalo trochu do kolen a taktovku pevně převzala Sparta. Holky se poučily ze zápasu se Slavii a lépe přebíraly hráčky, zlepšily komunikaci i pohyb, přesto do poločasu ještě dvakrát inkasovaly. Největší problém jim dělala fyzická vyspělost soupeřek a práce s míčem v rychlosti. Když navíc neproměnily pokutový kop za hru rukou, skončil poločas 0:4. Tak jako na Slavii i ve druhém poločase se děvčata více snažila hrát a kombinovat, branka však ne a ne padnout. Přitom akce Ryšavé a Vejrychové po ní opravdu volaly! Sparta své výpady stupňovala a přicházely i branky. Skóre se zastavilo na 0:10.

Oba tyto zápasy nám ukázaly rozdíl v kvalitě těch nejlepších týmů v republice. Slavia a Sparta vybírají nejlepší hráčky z celých Čech a hrají soutěž převážně s ročníky 2007. V našem týmu převažují ročníky 2008. Proto se z těchto zápasů chceme poučit a velkým pozitivem je, že se holky snažily i přes nepříznivý vývoj hrát fotbal a neuchylovaly se jen k odkopům. Celý tým zaslouží velkou pochvalu!