Velmi vydařenou sezónu za sebou mají trutnovské fotbalistky, které se představily ve 2. lize starších žákyň. Od úvodních kol se držel spolu s týmem FK Teplice v popředí tabulky a se svým rivalem se s přibývajícími zápasy ostatním týmům bodově vzdaloval a brzy bylo jasné, že o 1. místo v soutěži budou bojovat právě trutnovská a teplická děvčata. Na začátku října ovšem přišla pro naše děvčata „ledová sprcha“ na Stínadlech v podobě prohry 1:6. Další dva vzájemné zápasy těchto týmů skončily shodně 2:2, a tak se o konečném vítězi rozhodovalo až v samotném závěru – v posledním vzájemném duelu. Hrálo se na hřišti v Horním Starém Městě a naše děvčata se do soupeřek pustila hned od úvodní minuty. V koncovce jim ovšem chyběl klid, a tak se dlouho hrálo 0:0. Až v závěru 1. půle se ujala tvrdá střela Anety Sovákové. Začátek 2. poločasu žádnou změnu nepřinesl – domácí si vytvořily řadu šancí, ale ani ty nejvyloženější brankou nekončily… Zlom nastal mezi 47. a 58. minutou, kdy se postupně trefily Viky Vobrubová, Denisa Neradová a Eliška Seidelová. Na snížení soupeřek v závěru utkání rychle odpověděla Kateřina Kroulíková a upravila na konečných 5:1. Hned následující den pak Trutnovačky potvrdily celkové prvenství ve 2. lize výhrou 15:0 na hřišti posledního týmu tabulky TJ ABC Braník. Z 16 zápasů jich 13 vyhrály, 2 remizovaly a jen jednou odešly ze hřiště poražené, a to při celkovém skóre 158 :18. Viky Vobrubová se s 55 brankami stala nejlepší střelkyní soutěže, Sára Šaldová skončila třetí (30 branek).

Při závěrečném hodnocení sezóny je třeba zmínit i úspěch na halovém dvoukolovém turnaji v Mělníku, kde děvčata vybojovala bronz, když se před ní dostaly jen týmy SK Slavia a Sparta Praha. Na prvním turnaji prohrála v semifinále se Slávií až na penalty. Nejlepší hráčkou prvního turnaje se stala Sára Šaldová, z druhého turnaje si cenu pro nejlepší gólmanku odvezla Tereza Fuchsová

Sára Šaldová a Viky Vobrubová byly nominované do regionálního výběru a zúčastnily se závěrečného turnaje Talent Cup 2017, který se uskutečnil v dějišti Mistrovství Evropy hráček do 17 let v Plzni.

 

Hledáme malé i větší fotbalistky do týmů:

mladší přípravka (roč. 2009 a mladší)
starší přípravka (2007 – 2008)
mladší žákyně (2005 – 2006)
starší žákyně (2003 – 2004)

Bližší informace: fuchsova@zsvdomcich.cz; tel. 605 130 871

TĚŠÍME SE NA VÁS!!! Trenérský tým Míra, Dita a Věrka

Zanechat odpověď.