Nový soutěžní ročník jsme zahájili s kádrem, který doznal určitých změn. Odešli J. Matějka (Police na Metují), L. Birka (Mladé Buky), do přípravy se nezapojili pro zranění M. Kejzlar, V. Marks, O. Tobiáš, D. Kovář, J. Balcar. Přišli P. Doubic (návrat z Úpice), P. Kobos (Náchod), J. Zezula (Varnsdorf), M. Tomčík (Vrchlabí) a dále se zapojili naši dorostenci M. Voňka, M. Jirousek, J. Hrnčíř.

Příprava probíhala v domácích podmínkách s tradičním víkendovým blokem v Horním Maršově. Odehráli jsme několik kvalitních přípravných zápasů, včetně předkola poháru, kde dostali prostor všichni hráči. Z důvodů dovolených a u některých hráčů i pracovních povinností nebyla účast na tréninkových jednotkách taková, jakou bychom si představovali, ale i tak jsme s byli s přípravou celkem spokojeni.

Podzimní část divizního ročníku 2019 / 2020 hodnotíme vcelku jako podařenou, jak výsledkově, tak v některých utkáních i herně. V domácím prostředí se nám dařilo, jen nás mrzí vysoká porážka s prvním Vysokým Mýtem. Venkovní utkání byla jak na houpačce, trápily nás nevyrovnané výkony. Pozitivně se dají hodnotit utkání v Poříčanech, Kutné Hoře a i přes porážku v Benátkách a Čáslavi. Naopak úplně jsme propadli v Ostré a Kolíně. Celý podzim jsme se potýkali se zraněními, tak se do mistrovských zápasů zapojili všichni hráči širšího kádru.

Po půlsezóně jsme na 6. místě tabulky s 24 body. Mohli jsme bodů mít možná i více, ale některé zápasy jsme vyhráli až v jejich závěru, tak musíme být spokojeni.

Všechna utkání odehráli J. Štastný, M. Knap, M. Mařas, J. Zezula. Střelci branek 7 – P. Doubic, 4 – P. Holubec a V. Valášek, 3 – M. Knap a P. Brejcha, 1 – P. Zieris, M. Kejzlar a M. Kamitz. Tréninková docházka kádru byla okolo 60 %, takže vidíme, kde se potřebujeme zlepšit.

Přípravu na jarní část sezony začínáme 06.01.2020.

Všem hráčům, trenérům, vedení a členům MFK přejeme příjemný zbytek roku a hodně zdraví a štěstí v roce 2020.

Komentáře jsou uzavřeny.