Mistrovské utkání Fortuna Divize C 01. kolo

Neděle 07. srpna 2022  17:00 hodin  stadion Turnov

Branky : 77. L. Petržilka z pen. - 15. P. Zieris, 72. M. Štěpánek

ŽK : 3:2, ČK : 0:0

Diváků : 280

Trutnov : M. Hofírek - M. Macek, P. Zieris, J. Turner, M. Štěpánek, M. Knap, M. Jirousek (59. M. Trávníček), J. Zezula, P. Brejcha (70. M. Rajnoch), Š. Čechovič, J. Slavík (87. J. Balcar)

Vladimír Marks, trenér MFK Trutnov

Proti nováčkovi soutěže jsme začali velice dobře. Domácí jsme zaskočili aktivní hrou, kterou jsme si vytvářeli také dostatek šancí. Namísto poločasového vedení o tři góly z rychlých akcí z křídelního prostoru, jsme vedli jen o branku, kdy nás zachránila nacvičená situace z rohového kopu. Do druhé půle domácí prostřídali a hra v poli se vyrovnala, nicméně bez šancí na domácí straně. Branku na 1:2 jsme Turnovu věnovali našim hloupým faulem v pokutovém území, ale vítězství jsme si už ujít nenechali. Výborně zahrála obrana vedená Péťou Zierisem a rovněž Marcel Štěpánek, který nechal na hřišti všechno. Chválím ale celé mužstvo a jsem rád, že se po nelehké přípravě podařilo získat tři body hned v prvním zápase. Máme náročný los a dobrý vstup do soutěže je pro náš mladý tým velice důležitý.