V neděli 18.11. se ve sportovní hale v Třebši konal premiérový ročník Listopadového poháru, který byl určený pro starší přípravku dívek – dopoledne se utkaly ročníky 2009, odpoledne patřilo ročníkům 2008. Naše děvčata doplnily i dvě hráčky roč. 2009, jedna roč. 2010 a nejmladší účastnicí turnaje byla naše Terezka – roč. 2011!

Holky vstoupily do turnaje výhrou nad Viktorií Plzeň 3:0, když se střelecky prosadily Áďa Ryšavá, Terka Svobodová a Leonka Uhlířová. I ve druhém zápase se mohly spolehnout na výbornou obranu v čele s gólmankou Ladou Výrostkovou. Zápas proti TJ Sokol Třebeš skončil 5:0 – branky vstřelily: Áďa Ryšavá 2, Terka Svobodová, Helča Kubečková a Janička Mánková. A pak byl na řadě zápas zápasů: proti MFK Trutnov stála Sparta Praha! A na to, co dělo na hřišti, jen tak nezapomene nikdo – hráčky, trenérky, rodiče… Holky do zápasu vlétly neskutečným způsobem a po 27s vedly 1:0, po třech a půl minutách už svítilo na tabuli 0:3. Terka s Áďou obranu Sparty doslova rozebíraly a za sebou měly pozornou a důraznou obranu Anička – Stázka, která Spartě nic nedovolila. A na to Sparťanky nejsou zvyklé – byly rázem nervózní, nedaly si jedinou přihrávku a měly plné ruce a nohy práce s útočnými akcemi našich děvčat. A holky makaly až do konce zápasu a přidaly Spartě ještě 2 branky! Po zápase jim tleskala prakticky celá hala… Jen 15 minut pauzy a proti Trutnovu stály opět soupeřky zvučného jména – Dukla Praha. Euforie z vítězství nad Spartou netrvala dlouho- po cca 5 vteřinách holky inkasovaly 1. gól v turnaji a poprvé byly v roli prohrávajícího týmu. Přestože se jim podařilo vyrovnat a poté měly dále více ze hry, své šance neproměnily a přišel trest – gól na 1:2. I přes další tlak už holky vstřelit nedokázaly a musely zkousnout porážku a připravit se na poslední zápas s vědomím, že pokud chtějí zlato, tak musí vyhrát a v případě prohry jsou bez medaile… Nervy drásající zápas s Krásnou Studánkou byl zpočátku vyrovnaný, s přibývajícím časem však měly více šancí Trutnovačky, ale gól ne a ne přijít. Pak trenérky poslaly do hry útočnou dvojici Leonka – Kristýnka a druhá jmenovaná po chvíli na hřišti poslala náš tým do vedení. Další branka nepadla a o zlatu bylo rozhodnuto! Do Trutnova navíc putovala i cena pro nejlepší střelkyni turnaje – tu si odvezla Adélka Ryšavá za 8 vstřelených branek.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. MFK Trutnov
2. Sparta Praha
3. Dukla Praha
4. Krásná Studánka
5. Viktoria Plzeň
6. TJ Sokol Třebeš

MFK Trutnov reprezentovaly:

Adélka Ryšavá, Anička Hauferová, Terka Svobodová, Stázka Denygrová, Helča Kubečková, Leonka Uhlířová, Kristýnka Dostálová, Janička Mánková, Terezka Janatová, Míša Svobodová a Lada Výrostková

Komentáře jsou uzavřeny.