16. ročník turnaje Mozart Trophy Salzburk 19. – 20. května 2018. 

Dne 18.-21.5.2018  se hráči MFK Trutnov starší přípravky zúčastnili mezinárodního turnaje v kopané Mozart Trophy v Salzburku. V pátek 18.5. jsme se vydali s naši U 10 roč.2008 na 11-ti hodinovou cestu do místa konání turnaje v rakouském Salzburku. Po ubytování v místní škole jsme se druhý den po budíčku v 6.00 hod. a snídani v místě konání turnaje, zúčastnili slavnostního nástupu 94 družstev z 11-ti států. Nástup ve stylu OH včetně hymny na nás zanechal velký dojem.

Naše skupina C začínala ve 14,oo. Postupně jsme se utkali s SC Sparkasse (DE) 3 : 0, TSV Moosach 2 : 1 a SK Petřín Plzeň 0 : 1. Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa se 6ti body a skóre 5 : 2 – bod za Plzní. Hrálo se na hřišti o rozměrech 60 x 40 v rozestavení 6+1, ve kterém my normálně nehrajeme.Hráči naše obavy vyvrátili a svojí bojovností a dravostí soupeře přehrávali. Po výkonu který potěšil trenéry a naplnil hrdostí přítomné rodiče, jsme postoupili do nedělních finálových bojů.

V neděli dopoledne se hrály finálové skupiny.Ve skupině jsme se utkali s  TSV Neubiberg(DE) 0:2, ABC Braník 2:0,FC Spinea (IT) 1:0. O jeden bod nám uniklo finále „škoda“. V boji o bronzové medaile jsme se utkali s domácím
USV Elixhausen (AT) a po perfektním výkonu celého družstva a výhře 2:0 propukla nefalšovaná radost ze zisku bronzových medailí. Když kluci vydrží ve své píli, tak v nich máme velký potenciál trutnovské kopané, kterou tak
vzorně reprezentovali.

Pod vedením trenérů Luboše Kopeckého a Martina Chrásky nás reprezentovali:
Jakub Křivský, Jakub Barvínek, Karel Doležal, Matěj Gärtner, Jakub Chráska, Viktor Kadlec, Jakub Kadrmas, Ondřej Malík, Vojtěch Matuška a Michal Nývlt.

PODĚKOVÁNÍ za podporu patří rodičům a hlavně sponzorům: STAVEBNĚ DOPRAVNÍ TRUTNOV s.r.o. – pan Hradecký,  Penzion-Iris Krkonoše – pan Svědík, ELITECHNICS, s. r. o. Lhota  za Červeným Kostelcem – pan Nývlt, AP STAV pan Folc – Mladé Buky a pan Malík.

Velký dík patří také panu  Koulovi, který nám na  poslední chvíli zajistil dopravu za nespolehlivého pana Adámka.

Za MFK Trutnov st. přípravku L. Kopecký, Křivský st., foto M. Gärtnerová

 

Celá fotogalerie z turnaje ZDE

Komentáře jsou uzavřeny.