MFK TRUTNOV 2006
Divize starších žáků, skupina C

11 / 11
3 body (1:0:9)
skóre 18:63

Přes hrozivě vypadající statistiku jsem s většinou zápasů podzimu spokojený. Výsledkově zatím tým doplácí na úzký kádr, kdy především první 4 kola jsme vařili z vody a to se projevilo na herním projevu. Jelikož ale kategorie U14 je v podstatě zahřívacím kolem před důležitým rokem v U15, využívám plně podzim a zimní přípravu k hernímu růstu jak celého týmu, tak zatím i všech individualit ho tvořících.

Krom září, které nám rozházely školní akce a ještě dojíždění rodinných dovolených, se tréninková docházka pohybuje u každého v průměru nad osmdesáti procenty. Sebemenší problém není ani při nominacích na podávání míčů u zápasů A-týmu. V podstatě se podařilo vymýtit neomluvené absence a těch omluvených je opravdu minimum. Také přístup ke všem cvičením v průběhu každé jednotky je bezproblémový.

Až na výjimky se v utkáních daří dodržovat stanovené úkoly. Stálé zažívání si herních postupů v duchu kvalitní hry jsou tento rok prioritou. I za cenu zbytečných, hloupých porážek (Třebeš, Náchod, Vlašim). Postupný růst herní pohody, odvaha hrát fotbal i pod časoprostorovým tlakem, umění se rychle rozhodovat – to jsou ukazatele cesty, kterou chceme tento rok kráčet. Tak, abychom dokázali příští sezónu nejenom vyhrávat, ale také hrát pohledný, kombinační fotbal, který bude příslibem do budoucnosti oddílu MFK Trutnov.

Jednoznačným lídrem týmu je kapitán David Metlický. Jeho příkladné chování na tréninkových jednotkách, v kabině i na hřišti v zápasech strhává i další opory týmu. Mezi ty v tuto chvíli řadím Tomáše Okrouhlického, Michaela Leiera, Ondru Pavlíka a Matěje Radu. Ale i ostatní, kteří mají fotbal za svou prioritu, svým poctivým přístupem nenechávají nikoho na pochybách o svém potenciálu. Hráči jako Dvořák, Andrejs, Kábrt či Marsch nikdy nic nevypustí a jejich srdce tluče v rytmu MFK Trutnov. Další své místo stále hledají, což je v této kategorii zcela v pořádku.

Jsem přesvědčený, že už jarní část této sezóny se projeví poctivá, tvrdá práce celého týmu a dostaneme se tam, kam bezpochyby patříme. K tomu má posloužit i posílení minimálně o tři hráče, na kterém nepřetržitě pracuju.

Komentáře jsou uzavřeny.