Těžko se hledají slova. Tak tedy od začátku, od prázdninové letní přípravy. Přípravy v uvozovkách. Jelikož většina kluků (a jejich rodičů dávala) místo tréninků přednost všemožným dovolenkám, prodlouženým víkendům, návštěvám prarodičů, cestám po hradech, zámcích a výstavách..či horách, sešli jsme se kompletní pořádně až na konci prázdnin. Poté už byla docházka výborná, horší už to bylo s přístupem k samotným tréninkům, to se následně přenášelo i do zápasů.

Před novou sezonou jsme očekávali spoustu problémů, čekali jsme, že se s nimi budeme nějak vypořádávat, ale nakonec to bylo bohužel zcela jinak. Adaptace bývalých žáků trvá abnormálně dlouho, to stejné lze soudit o starších klucích, kteří by měli tým táhnout a to se ve většině utkání nestávalo. Když u toho chybí potřebná fotbalovost, myšlení, pohyb, rychlost, nevalná kvalita brankářů, tak z těchto ingrediencí lepší guláš namíchat nešel. Tomuto týmu toho chybí dost a dost, nemůžeme se opřít o dobrou obrannou činnost, obdobné je to i na druhé straně, kde se trápíme víc než dost. Pouhá snaha a bojovnost v dnešní době nestačí. Kluci musí pochopit, že na hřišti musí předvádět o mnoho víc, tomu si musí přidávat i doma, jinak se nikdo z nich daleko ve fotbale nedostane.

A to bude i náš plán do zimní přípravy. Ta vlastně již začala prvním tréninkem po posledním mistrovském zápase na Admiře. Práce nás čeká dost a dost, protože budeme muset vylepšovat téměř všechny možné atributy. Kluci mají chuť, tak snad jen nezůstane u slov a činy si přenesou do dalších týdnů a měsíců. Ale tyto problémy nemáme pouze my, co tak sledujeme, co se bavíme s kolegy, tak krom Prahy (stát ve státě), jsou problémy s mládeží všude. Jak vše dopadne se ale dovíme za několik let, nyní se však pokusíme poprat s osudem a z našich hráčů přes zimu vymáčknout maximum – tedy pokud vůbec budou chtít a nedají raději přednost pohodičce u tabletů a v křeslech před obrazovkami..

Komentáře jsou uzavřeny.