MFK Trutnov – Česká Skalice

Výsledek: 20 : 9 (11 : 7)

Branky: 4x Rada, 4x Pavlík, 4x Široký, 2x Klápště, 2xHoudek, 2x Stefanidis, Dvořák, Kubík

MFK Trutnov – FK Jaroměř

Výsledek: 8 : 6 (3 : 3)

Branky: 3x Pavlík, 3x Široký, Klápště, Leier

MFK Trutnov: Brhel, Okrouhlický, Stierand, Leier, Houdek, Fešar, Šípková, Pavlík, Dvořák, Rada, Stefanidis, Široký, Klápště, Kubík, Jelínek

Namotivovat kluky na poslední turnaj s vědomím, že i v případě porážek už nemohou přijít o první místo, bylo ze začátku těžké. Do utkání se Skalicí jsme tak vstoupili laxně a soupeři jsme zbytečně nabídli několik branek a gólových příležitostí, sami jsme pak zahazovali spoustu šancí, a tak se nás soupeř držel celý první poločas. Ve druhém už přeci jen byla znát převaha našeho týmu, kterou se podařilo vyjádřit spoustu krásnými brankami, a soupeře jsme porazili 20:9. Druhé utkání s tradičním rivalem z Jaroměře bylo dlouho vyrovnané. První jsme mohli vstřelit branku my, ale Matěj Rada trefil břevno, Ondru Pavlíka a Matěje Širokého vychytal brankář a Ondra Klápště netrefil ve vyložené šanci branku, a tak udeřilo na druhé straně. Jaroměř nám nakonec odskočila do stavu 1:3, do poločasu jsme však po brankách Pavlíka a Širokého skóre dorovnali. Bohužel důraz jaroměřských kluků pocítil právě zejména Ondra Pavlík a začátek druhé půle strávil masírováním bolavého místa. Na druhé straně nám Jaroměř dala hned na úvod dva góly, třetí přidali na druhé straně a tak 8 minut před koncem vedli již 6:3. Na to už se nemohl dívat právě Ondra Pavlík, který tradičně zavelel k obratu. Nejprve přichystal gól Míšovi Leierovi, poté snížil na rozdíl jedné branky sám a po pohledné akci nachystal vyrovnání pro Matěje Širokého. Na druhé straně jsme měli také několik gólovek, ale Matěj Rada, Martin Dvořák ani Vojta Stierand brankáře Jaroměře nepřekonali. Na opačné straně nás dvakrát fantasticky podržel Tomáš Brhel, a tak si znovu vzali slovo Matěj Široký a Ondra Pavlík a oba zkompletovali nejen své hattricky, ale také obrat výsledku na 8:6. Kluci tak zakončili sezónu pozoruhodným obratem, proti Jaroměři se dá říci již tradičním, a mohli propuknout nefalšované oslavy s rodiči, kterým patří velké díky nejen za účast na závěrečném turnaji, ale za celou sezónu.